Zwalczanie much

Muchy są owadami, które skutecznie utrudniają funkcjonowanie zarówno w domu, jak i w firmach zajmujących się wytwarzaniem i przechowywaniem żywności. Zanieczyszczają otoczenie, a ich obecność w miejscach, gdzie znajdują się produkty spożywcze, jest szczególnie niebezpieczna. Samodzielne zwalczanie much jest skuteczne jedynie tam, gdzie pojawiają się okazjonalnie. Trudniej natomiast poradzić sobie z plagą much w zakładach przetwórstwa spożywczego lub u hodowców bydła.

Istnieją jednak skuteczne metody zwalczania much, pozwalające na eliminację ich z otoczenia w bezpieczny dla człowieka sposób. Świadczymy tego rodzaju usługi dla klientów indywidualnych oraz firm działających między innymi w branży gastronomicznej, spożywczej i hodowlanej.

Sposoby zwalczania much

Efektywne sposoby zwalczania much muszą oddziaływać nie tylko na osobniki dorosłe, ale także na larwy. Najskuteczniejsze w tym zakresie są preparaty chemiczne, które w bezpieczny dla człowieka i środowiska sposób radzą sobie z tymi owadami. Chemiczne zwalczanie much to przede wszystkim środki rozpylane opryskiwaczami ręcznymi lub spalinowymi oraz z wykorzystaniem urządzeń wytwarzających zimną (ULV) lub gorącą parę.

Dla osiągnięcia maksymalnej skuteczności zabiegu stosujemy naprzemiennie różne preparaty, aby uniemożliwić owadom uodpornienie się na poszczególne substancje czynne. Wykorzystujemy środki renomowanych producentów, które gwarantują wysoką skuteczność i bezpieczeństwo, a także zapobiegają ponownej inwazji owadów.

Fizyczne zwalczanie much

Jedną z częściej stosowanych metod, szczególnie w lokalach gastronomicznych, jest fizyczne zwalczanie much. Polega na instalacji lamp owadobójczych, które przyciągają muchy i rażą je prądem o odpowiednim natężeniu. Pomocne jest również stosowanie siatek (moskitier) na oknach oraz wylotach przewodów wentylacyjnych.

Niezbędne jest także regularne usuwanie odpadków oraz przykrywanie śmietników i miejsc, gdzie gromadzone są produkty spożywcze. Likwidacja much z wykorzystaniem metod fizycznych jest skuteczna jedynie tam, gdzie nie mamy do czynienia z inwazją owadów. Chcąc efektywnie pozbyć się uciążliwości związanych z obecnością much, warto skorzystać z profesjonalnych metod, którymi są na przykład opryski przeciwko muchom.

Zapraszamy do współpracy. Stosując skuteczne i sprawdzone metody, szybko pomożemy Państwu pozbyć się plagi owadów i doradzimy rozwiązania zabezpieczające przed ponowną inwazją w przyszłości.

Close Menu