Gazowanie zboża

Szkodniki w zbożu to ogromny problem rolników, którzy szukają skutecznych metod zabezpieczenia plonów. Najczęściej spotykanym owadem, rozmnażającym się i bytującym w zbożu, jest kapturnik zbożowiec. Osiąga zwykle maksymalnie 3 milimetry długości, osiedla się w pszenicy, jęczmieniu, kukurydzy, a także wielu innych ziarnach.

Magazynowane zboże jest doskonałym miejscem na rozwój wielu innych szkodników takich jak: mól ziarniak, trojszyk ulec, czy wołek zbożowy. Silosy zbożowe są wręcz idealnym środowiskiem dla rozwoju wszystkich wymienionych owadów. Aby ustrzec się przed zniszczeniem plonów, konieczne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Zajmujemy się profesjonalnymi zabiegami fumigacji, które skutecznie zwalczają wszelkie szkodniki zbóż.

Gazowanie ziarna

Najefektywniejszą metodą, która likwiduje problem szkodników, jest gazowanie zboża. Przeprowadzamy je w pomieszczeniach, gdzie składowane są ziarna. Obiekt jest uszczelniany, a następnie do środka wpuszczany jest fumigant, czyli odpowiedni gaz, mający na celu likwidację wszelkich szkodników bytujących w zbożu.

Podczas gazowania monitorujemy stężenie fumigantów, aby zapewnić ich skuteczność, a także odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zabieg kończy odwietrzanie pomieszczeń, a po sprawdzeniu, iż poziom gazu jest bezpieczny dla człowieka, budynek może być ponownie użytkowany. Oferujemy gazowanie silosów ze zbożem, a także mniejszych pomieszczeń magazynowych.

Szkodniki zbóż w magazynach

Szkodniki zbóż w magazynach potrafią spowodować ogromne straty. Dlatego też konieczne jest wcześniejsze odpowiednie zabezpieczenie plonów. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, a także fumiganty renomowanych firm, oferujemy bezpieczne wykonanie gazowania w niemal wszystkich rodzajach pomieszczeń magazynowych.

Fumigacja, którą przeprowadzamy, pozwala na skuteczne pozbycie się wszystkich szkodników, zarówno osobników dorosłych, jak i larw. Zapraszamy do kontaktu, podczas którego odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, ustalimy zakres i termin zabiegu

Close Menu