Likwidacja nieprzyjaznego zapachu

Jednym ze najskuteczniejszych zabiegów likwidujących wszelkie mikroorganizmy w formie wegetatywnej i przetrwalnikowej, jest ozonowanie. Pozwala nie tylko na kompleksowe oczyszczenie pomieszczenia ze szkodliwych patogenów, ale likwiduje również nieprzyjemne zapachy. Mamy z nimi do czynienia w miejscach po zalaniach, pożarach, a także w pomieszczeniach, gdzie znajdowały się zwłoki.

Niwelacja nieprzyjemnych zapachów możliwa jest dzięki zastosowaniu ozonu, którego naturalne właściwości, pozwalają także na zwalczanie grzybów, bakterii i wirusów. Ozonowanie wykonujemy w mieszkaniach, biurach, szkołach, szpitalach i gabinetach lekarskich. Dysponujemy profesjonalnymi generatorami, które emitują ozon, a specjalistyczne czujniki pozwalają na bezpieczne dawkowanie gazu i bieżącą kontrolę jego stężenia w pomieszczeniu.

Ozonowanie

Ozonowanie przeprowadzane jest po wcześniejszej wizji lokalnej. Nasi specjaliści dobierają odpowiednie do powierzchni urządzenie, a także ustalają bezpieczne stężenie gazu. Pomieszczenia o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych dzielone są na mniejsze przestrzenie, co poprawia efektywność zabiegu. Ozonowanie to neutralizacja przykrych zapachów, a nie ich maskowanie.

Ozon jest gazem przyjaznym środowisku, podczas zabiegu nie powstają żadne produkty uboczne, które wymagają utylizacji. Mając świadomość, iż nadmierne stężenie tego gazu jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka, wykorzystujemy w swojej pracy profesjonalne detektory, które określają moment, w jakim pomieszczenie – po przewietrzeniu – nadaje się do dalszego użytkowania.

Niwelacja nieprzyjemnych zapachów

Przykra woń w pomieszczeniu ma różne pochodzenie. Często jest wynikiem zawilgocenia ścian i bytowania na nich zarodników grzybów, wirusów oraz bakterii. Skuteczna likwidacja nieprzyjemnego zapachu jest możliwa dzięki ozonowi, który niszczy wszelkie mikroorganizmy, w tym pleśń. Po zabiegu powietrze jest oczyszczone, a po kilku godzinach nadaje się do ponownego zasiedlenia.

Zabieg wykonywany jest również w obiektach hotelowych, gdzie pozwala na neutralizację zapachu dymu tytoniowego, czy oparów farb i lakierów, pozostających w pomieszczeniu po przeprowadzeniu prac remontowych.

Close Menu