Szkodniki drewna – zwalczanie

Zajmujemy się kompleksowym zwalczaniem drewnojadów z różnych gatunków. Spuszczel pospolity i kołatek domowy to owady, które chętnie osiedlają się w drewnie wyrobowym. Szkodniki te potrafią doprowadzić do bardzo poważnych zniszczeń konstrukcji drewnianych.

Brak interwencji oraz likwidacji kolonii w odpowiednim momencie może doprowadzić do konieczności wymiany elementów drewnianych z uwagi na znaczne osłabienie ich struktury. Oferując usługi zwalczania szkodników drewna, wykorzystujemy metody skuteczne, które pozwalają pozbyć się owadów po jednej serii zabiegów.

Zwalczanie korników

Kornikami określa się owady, które żyjąc w drewnie, wyrządzają ogromne szkody w środowisku naturalnym. Korniki, najczęściej korniki drukarze, bytują w żywych drzewach. W drewnie technicznym z kolei zagnieżdżają się zwykle inne odmiany chrząszcza jak spuszczel pospolity, czy kołatek domowy.

To owady, które charakteryzują się niezwykłą płodnością i żarłocznością. Osiedlają się w najczęściej w elementach konstrukcyjnych budynków, co może powodować osłabienie struktury nośnej obiektu, jeśli w porę nie zostaną podjęte działania likwidujące chrząszcze. Samodzielne zwalczenie tych szkodników jest niezwykle trudne, dlatego też oferujemy szeroki wachlarz usług likwidacji kolonii drewnojadów, a metody dostosowujemy do gatunku chrząszcza oraz rodzaju obiektu.

Zwalczanie spuszczela pospolitego

Spuszczel pospolity bytuje zwykle w więźbie dachowej, ścianach z drzewa iglastego, ramach okiennych, boazerii oraz drewnianej podłodze. Owady te żyją do 7 lat i lokalizują swoje kolonie w suchym i martwym drewnie iglastym. Samodzielne zwalczenie spuszczela jest bardzo trudne.

Klientom, którzy zauważą obecność tego szkodnika, oferujemy wykonanie odpowiednich zabiegów chemicznych, które efektywnie zlikwidują nie tylko dorosłe osobniki, ale także larwy. Jedną z najskuteczniejszych metod jest fumigacja, którą przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Prowadzimy także żelowanie drewna, specjalnymi preparatami, zwalczającymi szkodnika.

Zwalczanie kołatka domowego

Zajmujemy się również likwidacją kołatka domowego. To drewnojad, który żeruje w starym drewnie liściastym i iglastym. Brak reakcji w odpowiednim momencie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia konstrukcji drewnianych, które zostały zaatakowane przez kołatka.

W miejscach, gdzie stwierdzono obecność kolonii tego chrząszcza, stosujemy ogrzewanie punktowe, iniekcje preparatów chemicznych lub gazowanie elementów drewnianych. Metodę dobieramy indywidualnie do rozmiaru kolonii, a także rodzaju obiektu. Dzięki szybkiej reakcji możliwe jest powstrzymanie niszczącej działalności kołatka.

USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW DREWNA WYKONUJEMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU.

Close Menu