Zwalczanie kreta

Zwalczanie kretów bywa uciążliwe, przede wszystkim z uwagi na podziemny tryb życia tych zwierząt, ale także na częściową ochronę prawną, jakiej podlegają. Przepisy precyzują, iż krety można zwalczać na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, trawiastych lotnisk, ziemnych obiektów hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych.

Warto pamiętać, iż walka z kretem domowymi sposobami np. likwidacja kopców rzadko bywa skuteczna. Dlatego też dobrze jest skorzystać z oferty profesjonalistów, aby pozbyć się problemu kretowiska w ogrodzie w ciągu kilku dni. Zwalczanie szkodników rolniczych obejmuje także nornice, norniki oraz karczowniki. Często występują w ogrodach, niszcząc system korzeniowy roślin oraz drzewa. Dlatego też warto odpowiednio wcześnie podjąć walkę z tymi zwierzętami.

Zwalczanie nornic

W Polsce najpopularniejsza jest nornica ruda. Przypomina niewielką mysz, prowadzi nocny tryb życia i często bytuje w okolicy siedlisk ludzkich, gdzie ma dostęp do pożywienia roślinnego. Nornice nie tworzą kopców, ale szereg dziur w ziemi, prowadzących do wykopanych korytarzy.

Naszym Klientom oferujemy zwalczanie nornic metodą gazowania. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tych ssaków z otoczenia. W ciągu kilku dni od zabiegu można efektywnie wyeliminować nornice z ogrodu, dzięki czemu zapobiegniemy dalszym zniszczeniom roślinności.

Zwalczanie norników

Nornik jest gatunkiem gryzonia, który lubi bytować na dużych polach uprawnych. Jest to związane z ciągłą dostępnością pożywienia roślinnego. Szkodnik ten jest szczególnie uciążliwy dla rolników, niszcząc uprawy. Walka z nornikiem bywa skomplikowana, ponieważ żyje on na dużym terenie. Likwidacja tuneli, w których żyją norniki, nie pozwala na skuteczne ich wyeliminowanie z ogrodu, czy pola.

Wykonujemy usługi zwalczania norników, wykorzystując przede wszystkim metody gazowania. Są one najskuteczniejsze, a wtłaczany do dziur wykopanych przez norniki gaz, w ciągu kilku dni całkowicie likwiduje problem tych gryzoni.

Zwalczanie karczowników

Karczowniki są niewielkimi gryzoniami, które należą do rodziny chomikowatych. Lubią żyć na terenach, gdzie mają zapewniony stały dostęp do pożywienia. Korzenie roślin, warzywa uprawne, trawy, owoce stanowią główne źródło pokarmu tych zwierząt. Często zatem osiedlają się w przydomowych ogrodach, niszcząc roślinność.

Zauważając obecność karczowników w naszym otoczeniu, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w ich zwalczaniu. Dzięki nowoczesnym środkom chemicznym, w ciągu kilku dni możemy zlikwidować problem karczowników. Wykorzystujemy preparaty skuteczne, posiadające wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i dopuszczenia do stosowania.

Poszukując sprawdzonych metod likwidacji szkodników, warto skontaktować się z nami. Oferujemy wykonanie zabiegów skutecznych, które wyeliminują problem gryzoni w ogrodzie, czy na polu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając metody zwalczania tak, aby były efektywne i spełniły oczekiwania Klientów.

Close Menu